You are currently viewing ZAJĘCIA PLASTYCZNE

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Eko-liski W ramach projektu edukacyjnego- ,,W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie” dzieci wykonywali jedno z zadań.  Zajęcia te miały na celu uświadamianie jak ważne jest dbanie o środowisko, segregację śmieci, oraz powtórne ich wykorzystywanie. Bazą do stworzenia Eko-liska była rolka papieru, którą malowali a następnie doklejali gotowe elementy.

Liski z papierowego talerzyka Przedszkolaki w ramach zajęć dodatkowych u pani Alicji przekształcały zwykły papierowy talerzyk w lisa. Oprócz tworzenia prac dzieci dowiedziały się jakie są leśne ,,jesienne ‘’ zwierzątka oraz czym się charakteryzują.

Pajączkowe domki  Na zajęciach dodatkowych z plastyki  gr. ,,aniołki” poznawała ciekawostki dotyczące pajączków, dlaczego są pożyteczne. Grupa miała za zadanie stworzyć domek-sieć  dla pajączka wg instrukcji oraz dokleić jesienne elementy tworząc naturalne środowisko.

Sowy z papierowego talerzyka  Aniołki na dodatkowych zajęciach u p. Alicji z papierowego talerzyka wykonali sowę. Poznali jej charakterystyczne cechy oraz środowisko. Temat realizowany w ramach projektu edukacyjnego.

Masa solna Jedną z najbardziej lubianych mas plastycznych przez dzieci jest masa solna. Maluchy poznają inną formę tworzenia, pobudzają kreatywność dziecka,  rozwijają motorykę małą, wyobraźnię przestrzenną a proces wyrabiania masy to idealny trening zdolności manualnych malucha.

Serwetki z gazet W ramach projektu edukacyjnego- ,,W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie”  realizowaliśmy kolejny temat-serwetki z gazet. Przedszkolaki ćwiczyły precyzyjne składanie oraz wycinanie gazet wg instrukcji, kolejnym etapem było odbijanie wzoru na papierowym talerzyku. Powstały przepiękne wzory w jesiennych barwach.