You are currently viewing Dzień Polskiej Niezapominajki

Dzień Polskiej Niezapominajki

Dnia 16 maja dwie grupy z naszego przedszkola: Aniołki i Iskierki wzięły udział w obchodach “Dnia Polskiej Niezapominajki”. Aniołki udały się na „Niebieski przemarsz”. Razem z dziećmi z innych polkowickich przedszkoli i szkół, które były ubrane na niebiesko i przyozdobione kwiatami, przeszły ulicami naszego miasta promując zachowania proekologiczne. Przemarsz zakończył się pod Ratuszem, gdzie przywitał wszystkich zebranych burmistrz Łukasz Puźniecki. W trakcie spotkania wręczono nagrody laureatom gminnego konkursu plastycznego „Niezapominajka – strażniczka przyrody”, w którym 1 miejsce zajęła Zosia Bęben z grupy Iskierki.

Grupa Iskierki udała się do Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach, gdzie uczestniczyła w wielopokoleniowej imprezie ekologicznej pt. „Wspólnie dla środowiska”. Obejrzeli przedstawienie o Królewnie Śmieszce i przyjaciołach oraz wzięli udział w cyklu zajęć warsztatowych tj.: obserwacje mikroskopowe, pokaz doświadczeń, pierwsza pomoc przedmedyczna, a także jak racjonalnie gospodarować odpadami.  Na koniec zaśpiewali z innymi uczestnikami spotkania znane piosenki ekologiczne.